loader
0 (216) 487 35 61 (pbx)
Pazartesi - Cuma: 08:00 - 17:00

Panel Üretim Teknolojisi

Neopan Teknolojisi
Neopan panel teknolojisi
Yapı itibariyle sandviç panelin esas alındığı Neopan paneller, iki kabuk (skin) arasına doldurulmuş katı ve yalıtıcı bir köpük çekirdekten oluşur. Çekirdek malzemesi olarak başka kompozit malzemeler de kullanılabilmektedir. Neopan sandviç paneller, panel hattına giren rulo hâlindeki iki saca önce istenen formun verilmesi, daha sonra da form kazanmış bu sacların arasına EPS ya da taşyünü koyulması ile tam otomatik olarak üretilmektedir. Bir yüzü çimentolu yonga levha ya da suntalam gibi alternatif malzeme olabilen ve duvar olarak kullanılan Neopan kompozit paneller ise, iç yüzeylere kazandırdığı estetik ile alternatif bir duvar malzemesi olurken, hem izolasyon avantajı sağlamakta, hem de montaj kolaylığı ile prefabrike yapılara özgü geniş bir kullanım alanı sunmaktadır. Taşyünü yalıtımlı cephe panelleri, projelendirmelerde teknik ve estetik açıdan kolaylık sağlayacak alternatifler sunmaktadır.


Ön üretim ve montaj kolaylığı.
Neopan paneller, kesintisiz panel üretim hattında tam otomatik olarak üretilip, istenen boyutlarda otomatik olarak kesilerek paketlenmekte, sevke ve kullanıma hazır hâle getirilmektedir. Panellerin hafif olması, nakliye ve montaj esnasında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu sayede paneller istenen konuma çabuk, kolay ve güvenle yerleştirilebilmektedir. Bütün bir duvarı çok kısa sürelerde inşa etmek mümkündür. Pencere boşlukları önceden açılmakta, elektrik tesisatı için gerekli düzenlemeler üretim sırasında gerçekleştirilmektedir. Bu ön hazırlıklar ve montaj kolaylığı, inşa sırasında zaman ve iş gücü tasarrufu sağlamakta, böylece yapı maliyetini düşürmektedir.


Güçlü yalıtım ve minimum fire.
Neopan paneller, güçlü yalıtım özellikleri nedeniyle, kullanıldıkları binaların ısıtılması ve soğutulması için gerekli enerji ihtiyacını ciddi düzeyde azaltmaktadır. Fabrikada önceden tasarlanmış ve istenen boyutlarda kullanıma hazır hâle getirilmiş olmaları nedeniyle de çok daha düşük bir fire oranına sahiptir. Bu ayrıcalık prefabrike yapı sektörü için üretilen ve bir yüzü çimentolu yonga levha olan Neopan kompozit panellerin 1250x2500 mm / 1250 x 1280 mm / 1250x3000 mm veya bunların ikili kombinasyonları şeklinde üretilmesi ile sağlanır.